Зателефонуйте нам: 097-033-76-56

Обираємо диван: консультація продавця

Дивани ми купуємо нечасто, і досвід придбання м'яких меблів у більшості із нас невеликий. По-перше, з фінансової точки зору це досить вагома покупка. По-друге, диван з'являється в нашому будинку для того, щоб залишитись в ньому на довго. Обидві ці обставини змушують серйозно задуматись над тим, як правильно вибрати одну із найважливіших деталей інтерєру.

Крок перший. Насамперед потрібно вирішити, де буде стояти ваш новий диван. Не полінуйтесь взяти в руки рулетку заміряти місце, яке він має зайняти. Обов'язково візьміть з собою у магазин отримані результати – так буде легше і Вам, і продавцю- консультанту.

Притримуйтесь логічного правила: велика кімната – великий диван, маленька кімната – маленький диван. Надто великий диван в невеликому приміщенні захарастить простір , зробить кімнату візуально меншою. В кімнатах традиційного для наших квартир розміру диван краще розмістити біля найдовшої стіни, причому він не повинен займати більше половини її довжини, щоб не виглядати надто громіздким. Якщо ви не обмежені розмірами приміщення, розгляньте варіант з розміщенням дивана (або навіть двох) в центральній частині кімнати: так він буде виконувати не тільки утилітарну функцію, але і втілювати цікаве дизайнерське рішення.

Визначившись з розмірами меблів, перевірте, чи помістяться вони у ліфт, чи пройдуть у двері квартири і кімнати. Можливо, вибранну вами модель дивана прийдеться збирати уже у квартирі. Про це краще домовитись з продавцем заздалегідь: так ви уникнете зайвих маніпуляцій з виробом.

Крок другий. Визначтесь із стилістикою вашого майбутнього дивана. Він повинен гармонічно поєднуватись з стилістичним рішеням і кольоровою гаммою інтер'єру в цілому. Строгі прямі лінії корпусних меблів швидше всього вимагатимуть таких самих форм від диванів і крісел. А класичний інтер'єр в англійському стилі сприймає м'яку поважність обрисів. З іншої сторони, в нейтральному стилістичному рішенні кімнати, типічному, треба відмітити, для більшості наших квартир, диван може стати дизайнерським «епіцентром» приміщення, його яскравим акцентом.

Що стосується кольору оббивки, пам'ятайте, що диван залишиться з вами надовго. Можна переклеїти шпалери, замінити гардини і елементи декору, але перетягнути м'які меблі набагато складніше. Можливо, вам більше підійде диван нейтрального кольору, який буде органічним в будь якому колористичному варіанті інтер'єру? А вкрапленям кольору завжди можуть стати декоративні подушки або як би недбало кинута м'яка іграшка.

Крім того, слід звернути увагу на підлокітники – точніше, на їхню форму і матеріал, з якого вони зроблені. Якщо ви любите влаштуватись на дивані з кружкою чаю або бутербродом, вибирайте оббивку, яка буде легко очищатися, наприклад, штучну шкіру. Зручними у цьому випадку будуть і прямокутні модульні підлокітники – вони прекрасно виконають роль столика. Якщо кімната невелика або ви по якихось інших причинах хочете уникнути масивних обрисів в інтер'єрі, то розумним буде вибір на користь тонких дерев'яних підлокітників.

Крок третій. Ви вже напевне вирішили, чи потрібен вам диван з розкладним механізмом, здатний трансформуватись у ліжко. З великою вірогідністю можна припустити, що саме такий ви і виберете. Адже частіше всього в наших невеликих за розміром квартирах вітальня виконує функцію спальні, а диван – повноціного ліжка. Якщо вам пощастило більше, всерівно подумайте над тим, що на розкладному дивані можна положити спати зненацька приїхавших родичів або гостей які засиділись.

Існують різні механізми трансформаціі – це тема для окремої розмови. Тут вибір залежить від Ваших особистих вподобань і габаритів дивана, які вас влаштовують в розкладеному вигляді.

Крок четвертий. Тепер час іти в магазин (обов'язково візьміть результати замірів!) Обов'язково сядьте на диванякий вам сподобається, «плюхніться» на нього, як ви звикли робити вдома. Злегка попригайте (не бійтесь реакції продавця: він до такого звик і розуміє, чому ви так себе поводите). Якщо в цьому відношені вас все влаштовує, розкладіть диван. Причому зробіть це самотужки, без допомоги продавця. Врахуйте: вам прийдеться робити це дуже часто, тому диван повинен розкладатись легко. І звичайно нічого і ніде не повинно заїдати і заклинювати. Сміливо лягайте, поверніться збоку на бік. Якщо вам зручно, час поцікавитсь, що у дивана всередині.

Крок п'ятий. Наповнення сучасних диванів не обежується, як раніше, паралоном або пружинними блоками. Враховуючи зростаючі вимоги до ортопедії і довговічності, виробники використовують в якості наповнювача такі матеріали:

  • високоеластичний пінополіуретан, який забезпечує рівномірне розприділення тиску у всіх точках;

  • латексний пінополіуретан, штучний замінник латексу;

  • синтетичний пух (синтепух) – еквивалент натурального пуху, скручені і легко поновлюючі форму кульки з силіконізованого волокна;

  • пружинні блоки також використовують длч виготовлення м'яких меблів. Найчастіше наповнення таких диванів представляє собою «сендвіч» із пружин и пінополіуретана високої щільності.

Вцелому наповнення диванів і крісел стало більш жорстким и пружним, що забезпечує не тільки зручний, але і здоровий сон. Тому якщо ви плануєте використовувати новий диван не для щоденного сну, краще зупиніться на більш жорсткому варіанті наповнення.

Крок шостий. Тепер потрібно вибрати тканину для оббивки. Вибір оббивки ускладнюється тільки величезною кількістю варіантів. Матеріал, яким буде обтянутий ваш диван, може бути тканим і нетканим, штучним і натуральним. Меблеві тканини діляться на категорії. Чим вище категорія матеріалу, тим він дорожчий. Але це не означає, що тканина першої чи другої категорії завжи гірша за якістю, ніж тканина пятої або шостої категорії. Напрклад, недорога мікрофібра може відноситись до другої категорії, але при цьому мати масу переваг: вона не рветься, не скачується, не линяє. Популярний у виробників і покупців шеніл може бути третьої чи шостої категорії, але зберігати свої основні якості: міцність, стійкість до стирання і піллінгу (скачуванню).

Нові технології дозволяють обробляти меблеві тканини специальним захисним просоченням , наприклад, тефлоновим. За оббивкой із такої тканини простіше доглядати, але через два- три роки вона втрачає свої «зручні» властивості. Є матеріали, які самі по собі володіють брудовідштовхуючими характеристиками, наприклад, мікровелюр.

Якщо ви все ж сумніваєтесь у виборі, зверніться до продавців- консультантів магазинів «УКРІЗРАМЕБЛІ» – отримайте гарну пораду. А можливо і чудовий диван!